Van het bestuur, december 2025

Terugblik op het festival en het jaar 2025, gezien door de voorzitter

Met het einde van het jaar in zicht kijken we terug op een periode waarin ontmoeting, beoefening en samenwerking centraal stonden. In het Chinese jaar van de Hout Slang organiseerden we bijna maandelijkse workshops en kwam de Taijiquan-gemeenschap op verschillende momenten samen. In deze nieuwsbrief wil ik een aantal thema’s apart belichten.

Met de overgang naar het jaar van het Paard kijken we vooruit naar een periode waarin verdere verdieping en continuïteit centraal staan.
Wij danken iedereen die het afgelopen jaar heeft bijgedragen en kijken uit naar verdere samenwerking.
Fijne kerstdagen en een mooi nieuwjaar 😊

Met vriendelijke groet,
Namens het bestuur
Robert Bosma
Voorzitter – Stichting Taijiquan Nederland

Opleidingen

In september is de LMA3-Taijiquan-opleiding gestart, waarin deelnemers zich verder kunnen verdiepen in Taijiquan op inhoudelijk en didactisch niveau. Ook is er een nieuw bestuur gevormd bij de Federatie Oosterse Gevechtskunsten (FOG). Afgelopen maand waren secretaris Frederik-Jan Jungen en ik aanwezig bij de FOG-vergadering en we zien met goede hoop naar de toekomst dat de contacten onderling nog meer verbeterd kunnen worden..

Contributie

Vanaf 2026 verstuurt STN de contributiefacturen uitsluitend per e-mail. Houd daarom in januari uw inbox én eventueel uw spamfolder goed in de gaten.

Goed nieuws: de contributie voor 2026 blijft gelijk. Hoewel FOG de bijdrage per lid per 2026 heeft verhoogd van € 5 naar € 10, heeft STN dit jaar voor het eerst subsidie van de FOG ontvangen. Dankzij deze subsidie kunnen we de contributie voor onze leden ongewijzigd houden.

Tijdschrift

Daarnaast verscheen dit jaar opnieuw het tijdschrift TQV, met een reeks inhoudelijke en inspirerende artikelen over Taijiquan en aanverwante onderwerpen. Met dank aan Ronald de Caluwé en Job Koesoemobroto, en aan de andere vrijwilligers die hieraan hebben bijgedragen.
Het tijdschrift vormt een waardevolle aanvulling op de activiteiten van de stichting en draagt bij aan verdieping en kennisdeling binnen onze gemeenschap.

Festival 2025

Een belangrijk moment dit jaar was het Taijiquan Festival. Tijdens het festival ontvingen wij twee bijzondere gasten uit Yangzhou, China: Qiu Zhigang en Gu Jiaying. Hun aanwezigheid onderstreepte de band tussen Taijiquan-beoefenaars in China en Nederland. Wij zijn hen dankbaar voor hun bijdrage aan het festival en voor de schenking van kungfu-waaiers en Tai Chi zwaardboeken aan de stichting. Ze zijn nu officieel ereleden geworden van de STN. Met dank noemen wij ook Qiu Yi Cong, die vanuit Nederland de communicatie verzorgde.

Het festival bood daarnaast ruimte aan demonstraties en ontmoeting. Wushu Instituut Hoyer Heerlen verzorgde een prachtige demonstratie Wushu onder leiding van Loe Hoyer.

Tijdens het festival werden Anny Ploegmakers en Jacqueline Ansum genoemd als blijk van waardering voor hun jarenlange inzet als vrijwilliger, onder andere bij de jury en in de ondersteuning van activiteiten.

Ook bedanken we alle workshopgevers dit jaar voor hun inzet en passie voor Taijiquan en Qigong. We zijn deze maand alweer druk bezig met een opzet om interessante leraren uit te nodigen voor het festival.

Laat een reactie achter

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Scroll naar boven